WTR'ye Hoşgeldin Ziyaretçi

Kayıt olarak forumumuzdan dosya indirebilir,bilgi sahibi olabilir,daha iyi bir şekilde yararlanabilirsin. Ve kendi krallığına hükmedebilirsin. Warband Türkiye

Şimdi kayıt ol
  • Türkiye'nin ilk ve tek (Bağımsız) Warband forumuna hoşgeldiniz! Sizde bize katılıp üye olabilir hesabınız varsa giriş yapabilirsiniz.

Sonunda hikayeyi yazdım gençler...

Kergitli.AtlıOkçusu

Yaya
60
28 Ocak 2019
Sargoth Hanı
SANCAR HAN'IN MEKTUBU

Adım Kaan. Siz başka seçin isterseniz :) :D

Gözlerimi açtığımda bir samanlıkta uyanmıştım. Kendimi çok halsiz hissediyordum.

Karşımda bir kervansaray vardı. Svadya'lılar han konusunda harikadırlar. O yüzden çoğu Kervan Praven ve Suno civarlarımda olurdu. Ancak ben neredeydim ? Bunu hancıya sordum ve bana ''Burası Suno.'' diyerek cevap verdi. Orada kavga isteyen bir sarhoş vardı. Ben de onu kılıcımla cezalandırdım. Zaten handaki herkes ondan çekiniyordu ve bunun karşılığında bana bir kadeh içki teklif ettiler. Ben de kabul ettim ancak içerken sarhoş olup bir anda bayıldım. Uyandığımda hala handaydım. İlk işim üstümü aramak oldu çünkü Sancar Han'a iletmem gereken bir mekktup vardı. Ancak mektup üzerimde yoktu. Her yeri aradım taradım fakat bulamadım. Hancıya gittim. Hancı bana bugün dışarıda olduğunu ve tek hatırladığı tek şeyin Jeremus'un Ehlerdah köyüne gittiğini söyeldi. Ben de ona sormak için Ehlerdah köyüne gittim ancak etrafımda Ehlerdah Haydutları denen bir birlikle savaştım benden para istediler ancak param yoktu ve savaşa girdim.

Beni bayıltıp kaçırdılar. Ardından Ramun'a sattılar. Ramun ise beni Rolf'e verdi. Rolf kendine bir krallık kurup Rolf hanedanını tekrar yaşatmak istiyordu. Beni ortdusuna esir olarak tuttu ben ise kaçtım. Ehlerdah köyüne gittim. Jeremus'a mektubu sordum. Bilmediğini ancak orada Matheld'ın da olduğu ve Rolf ile tartıştığını söyledi. ''Rolf de mi oradaydı?'' dedim içimden. Jeremus bana ''Matheld ile Rolf bir tücccarın üstündeki mektup için tartıştılar. Rolf bu mektup sayesinde hayallerine kavuşabileceğini söylerken Matheld ise bu mektubu aklmasının suç olduğunu söyledi. Kavga ettiler Rolf onu yenip mektubu aldı.'' dedi. ''Sağol'' dedim. Bana ''Bunları benden öğrendiğini söyleme'' dedi. Ben de bunu kabul ettim. Ardından ''Sadece Matheld'a Mektubun sahibiyim de ''Diyerek ekledi. ''Tamam'' deyip oradan ayrıldım. Ayrııca Mathed'ın Praven'a gittiğini söyledi.'' Ben de Praven' gidip Matheld'a ''Mektubun Sahibiyim'' dedim. ''Demek o sensin'' dedi Bana kendisiyle beraber 30 asker verdi. ''Gidip bu durumu Sancar Han'a anlatalım'' Dedi. Gidip herşeyi anlattık. Sancar Han bize ''Sultan Hakim'in Rolf ile işbirliği yaptığını öğrenmiştim.'' Şuan Mektup onda olmalı. Oraya ajan göndermiştim. O bana Bariyye Şehrindeki kalede bir sandık olduğunu ve sandıkta önemli bir mektup olduğunu söyledi. Ancak o mektubu alamamış. Tek çare sizin benle gelp hep birlikte Bariyye Şehrini fethetmemiz'' dedi. Hünkarımızın buyruğuna uyup bunu başardık. Kale fethedilirken Rolf ile beraber Sultan Hakim mektubu alıp kaçtılar. Sancar Han artık bize mektubun içeriğini anlatmak zorundaydı çünkü başka çare yoktu. Mektubun içinde Rahmetli Babasının ölmeden önce krallığı Dustum Han'a devrettiği yazıyordu. İlk başta şu cevabı verdi Matheld ''Sizden bunu beklemezdim'' dedi Matheld. Daha Sonra Sancar Han ekledi ''Hiçbir şey bilmiyorsunuz. Ben devletin bekası için bunu yaptım. Daha sonra mektubu Praven yakınlarındaki Azgad köyündeki çiftçiye verdim. Daha sonra sonra senden bunu almanı istedim. Çünkü yakında mektubu bahane edip tahttan çekilecek ve kardeşim Dustum Han'ın tahta geçmesini sağlayacaktım. Sen de anladığıma göre mektubu Azgad köyünden aldın ve Praven yakınlarında baygınlık geçirdin ve maceran başladı. Şuan Dustum Han ve Sultan Hakim beni tahtı gasp etmekle suçluyor. Durumu onlar açıklayabilirim fakat bu sefer beni yalancılıkla ile suçlayacaklardır'' dedi . Daha sonra içeri bir elçi geldi, adı Nizar... Şöyle dedi '' Sultan Hakim ve Rolf, Sancar Han ve sizi düelloya davet ediyor. Bu düello her şeyin başladığı Azgad köyünde yapılacak'' Biz de bunu kabul etmek zorunda kaldık. Düello sırasında Sancar Han öldü ve tahta Dustum Han geçti.

Beni de Tulga'da esir tuttular. Matheld da benimleydi. Beraber kaçtık bir gece. Hem de hiç savaşmadan. O sırada Dustum Han anlaşma gereği Narra Şehrini Rolf'e verdi. Böylece Rolf Hanedanlığı tekrar kuruldu. Sarranid Sultanlığı, Rolf Hanedanlığı ve Kergit Hanlığı başta ittifak da olsa sonradan Sultan Hakim Dustum Han'ı kral yaptığı gerekçesiyle bir kaç kale istedi. Aynı anda Rolf de aynı nedenle daha çok toprak istedi. Dustum Han yanlış kişilerle işbirliği yaptığını anlamıştı ancak artık çok geçti... Bu 3 ülke arasında savaş çıktı. Rolf Hanedanlığı teslim oldu çünkü bu işten yararlı çıkamayacağını biliyordu ve topraklarını Sarranidlere teslim etti. Daha sonra Sarranidler bir kaç kaleyi ele geçirdi. Dustum Han ise Narra'yı kuşatırken öldürüldü. Böylece Kergit Hanlığı'nda tahta geçecek kimse kalmadı. Matheld ile beraber kılık değiştirip Narra'ya girdik o sırada kalede Sultan Hakim bulunuyordu. Elimde okumla bir anda Hakim'i öldürdük ve Sarranid de başsız kaldı. Kergit kumandanları Kergit Hanlığının başına benim geçmemi istedi ve ben de kabul ettim. Artık Kergit Hanlığının yeni bir kralı vardı!! Ancak Sarranidlerin başına kim geçecekti? Bunu biz seçecektik çünkü Sarranid komutanları ses çıkaramazlardı. Ben tercihimi İncili Arwa'dan yana kullandım. O ise bunu reddetti. Ben şaşırdım ve ''Neden?'' diye sordum. O ise ''Kalradya'yı ancak sen yöneebilirsin. Mareşalin olmak şartıyla toprakları sana teslim edeceğim'' dedi. Ben de seve seve kabul ettim. Matheld'a karşı farklı bir duygu besliyordum. O da sanırsam benden hoşlanıyordu. Bana ''Gökler Şahidim olsun ki, Sizin eşinşiz olacağım, beyim'' dedi her zamanki ses tonuyla. Daha sonra anlı Şanlı bir düğün yaptık. Artık tam olarak otoritemi sağladım ancak bu Rolf'un Kalradya'yı terketmesi ile gerçekleşti. :D :D :D

Son düzenleme:

Deimos

Grafiker
278
23 Ocak 2019
Bursa
SANCAR HAN'IN MEKTUBU

Adım Aybars... (karakterimizin adı Timur olacaktı ama bu daha iyi gibi geldi bu olsun bence)

Gözlerimi açtığımda bir samanlıkta uyanmıştım. Kendimi çok halsiz hissediyordum.

Karşımda bir kervansaray vardı. Svadya'lılar han konusunda harikadırlar. O yüzden çoğu Kervan Praven ve Suno civarlarımda olurdu. Ancak ben neredeydim ? Bunu hancıya sordum ve bana ''Burası Suno.'' diyerek cevap verdi. Orada kavga isteyen bir sarhoş vardı. Ben de onu kılıcımla cezalandırdım. Zaten handaki herkes ondan çekiniyordu ve bunun karşılığında bana bir kadeh içki teklif ettiler. Ben de kabul ettim ancak içerken sarhoş olup bir anda bayıldım. Uyandığımda hala handaydım. İlk işim üstümü aramak oldu çünkü Sancar Han'a iletmem gereken bir mekktup vardı. Ancak mektup üzerimde yoktu. Her yeri aradım taradım fakat bulamadım. Hancıya gittim. Hancı bana bugün dışarıda olduğunu ve tek hatırladığı tek şeyin Jeremus'un Ehlerdah köyüne gittiğini söyeldi. Ben de ona sormak için Ehlerdah köyüne gittim ancak etrafımda Ehlerdah Haydutları denen bir birlikle savaştım benden para istediler ancak param yoktu ve savaşa girdim.

Beni bayıltıp kaçırdılar. Ardından Ramun'a sattılar. Ramun ise beni Rolf'e verdi. Rolf kendine bir krallık kurup Rolf hanedanını tekrar yaşatmak istiyordu. Beni ortdusuna esir olarak tuttu ben ise kaçtım. Ehlerdah köyüne gittim. Jeremus'a mektubu sordum. Bilmediğini ancak orada Matheld'ın da olduğu ve Rolf ile tartıştığını söyledi. ''Rolf de mi oradaydı?'' dedim içimden. Jeremus bana ''Matheld ile Rolf bir tücccarın üstündeki mektup için tartıştılar. Rolf bu mektup sayesinde hayallerine kavuşabileceğini söylerken Matheld ise bu mektubu aklmasının suç olduğunu söyledi. Kavga ettiler Rolf onu yenip mektubu aldı.'' dedi. ''Sağol'' dedim. Bana ''Bunları benden öğrendiğini söyleme'' dedi. Ben de bunu kabul ettim. Ardından ''Sadece Matheld'a Mektubun sahibiyim de ''Diyerek ekledi. ''Tamam'' deyip oradan ayrıldım. Ayrııca Mathed'ın Praven'a gittiğini söyledi.'' Ben de Praven' gidip Matheld'a ''Mektubun Sahibiyim'' dedim. ''Demek o sensin'' dedi Bana kendisiyle beraber 30 asker verdi. ''Gidip bu durumu Sancar Han'a anlatalım'' Dedi. Gidip herşeyi anlattık. Sancar Han bize ''Sultan Hakim'in Rolf ile işbirliği yaptığını öğrenmiştim.'' Şuan Mektup onda olmalı. Oraya ajan göndermiştim. O bana Bariyye Şehrindeki kalede bir sandık olduğunu ve sandıkta önemli bir mektup olduğunu söyledi. Ancak o mektubu alamamış. Tek çare sizin benle gelp hep birlikte Bariyye Şehrini fethetmemiz'' dedi. Hünkarımızın buyruğuna uyup bunu başardık. Böylece sandıktaki mektubu aldık. BİTTİ.
eline sağlık güzel olmuş

Kergitli.AtlıOkçusu

Yaya
60
28 Ocak 2019
Sargoth Hanı
Hikaye güncellendi, bence güzel oldu. ilk kez kendi yazdığım bir şeyi bu kadar beğendim. Sizin de düşüncelerinizi bekliyorum. Daha önce bunun modu yapılabilir mi diye düşündüm ancak çok uzun. Bu nedenle olmaz heralde. Ama Önemli değil :D

Tuğhan

Lider
Yönetici
Admin
284
23 Ocak 2019
Çankırı
Hikaye güncellendi, bence güzel oldu. ilk kez kendi yazdığım bir şeyi bu kadar beğendim. Sizin de düşüncelerinizi bekliyorum. Daha önce bunun modu yapılabilir mi diye düşündüm ancak çok uzun. Bu nedenle olmaz heralde. Ama Önemli değil :D
Adı Tuğhan Kaan yapakk kaanda diğer adım sjdhdkdkddk

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi