WTR'ye Hoşgeldin Ziyaretçi

Kayıt olarak forumumuzdan dosya indirebilir,bilgi sahibi olabilir,daha iyi bir şekilde yararlanabilirsin. Ve kendi krallığına hükmedebilirsin. Warband Türkiye

Şimdi kayıt ol
  • Türkiye'nin ilk ve tek (Bağımsız) Warband forumuna hoşgeldiniz! Sizde bize katılıp üye olabilir hesabınız varsa giriş yapabilirsiniz.

Fotoğraf Renklendirme / Adobe Photoshop CS6

Deimos

Grafiker
278
23 Ocak 2019
Bursa
Selamlar Dostlar Bu gün sizlere Adobe Photoshop CS6 programında renksiz fotoğraflar nasıl renklendirilir onu anlatacağım.

Adım 1:
Renklendirmek istediğiniz fotoğrafı açıp "hızlı seçim aracını seçin"
1.PNG

Bu aracın ayarlarını kendinize göre yapabilirsiniz ama ben 2px yapıp kullanmayı seviyorum böylece küçük detayları seçebiliyorum

Adım 2:
Renklendirmek istediğiniz alanları seçiniz. "alt" tuşuna basarak yanlışlıkla seçtiğiniz yerleri seçiminizden çıkarabilirsiniz.
2.PNG

Yüzü renklendireceğimiz için saçları seçimden çıkarıyoruz. ve üst kısımdan Select and Mask Tuşuna basıyoruz

Adım 3:
Select and Maske bastıktan sonra "smart radius" tikini işaretleyip "smooth" ve "feather" ayarları ile oynuyoruz bu bize daha yumuşak bir seçim verecektir.
3.PNG

Adım 4:
Seçimimize "solid color" ekleyerek renk veriyoruz.
4.PNG

5.PNG

Burada ten rengine yakın bir ton seçmeye çalışın. merak etmeyin daha sonra dönüp rengi değiştirebilirsiniz..

Adım 5:
Yeni gelen katmanı yüz hatlarını görebilmek için "Soft Light" olarak ayarlıyoruz
6.PNG

Adım 6:
Bu adımı renklendirmek istediğiniz diğer yerler için tekrarlayınız. ve her katmanı isimlendirmeyi unutmayın böylece hangi katmanın ne işe yaradığını unutmazsınız.
7.PNG

Öncesi:
q00gz_1510294793_79.jpg

Sonrası:
ss.jpg.jpg

Safavid

Milis
330
23 Ocak 2019
İstanbul
Eline sağlik grafiker bey

Tuğhan

Lider
Yönetici
Admin
284
23 Ocak 2019
Çankırı
Eline sağlık instagramda vs bunlardan çok görüyordum sayende fikir sahibide oldum :)

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi