WTR'ye Hoşgeldin Ziyaretçi

Kayıt olarak forumumuzdan dosya indirebilir,bilgi sahibi olabilir,daha iyi bir şekilde yararlanabilirsin. Ve kendi krallığına hükmedebilirsin. Warband Türkiye

Şimdi kayıt ol
  • Türkiye'nin ilk ve tek (Bağımsız) Warband forumuna hoşgeldiniz! Sizde bize katılıp üye olabilir hesabınız varsa giriş yapabilirsiniz.

Biraz daha TARİH - Kış Mağdurları

Kergitli.AtlıOkçusu

Yaya
60
28 Ocak 2019
Sargoth Hanı
Neredeyse avrupayı ele geçirebilecekken veya ülkesine dünya savaşı kazandırabilecekkken kışa mağlup olan 3 komutan vardır : Napolyo,,Hitler,Enver Paşa

NAPOLYON

Napolyon asker kontrolü onu tarihte iz bırakanlardan olmasını sağladı. Lısa sürede çok fazla yeri ele geçiren 7 komutan arasındadır bence. Benim naçizane görüşüme göre düzenlenmiş bu listede kendisi gibi bir ''Kış Mağduru'' olan Hitler'in dışında Yavuz Sultan Selim, Büyük İskender, Emir Timur ve Cengiz Han bulunuyor (bunu neden yazdım bilmiyorum :D) Akka'da onu durduran Cezzar Ahmet Paşa'yı da unutmayalım ve Napolyon'un Türkler'le ilgili olan 3 sözünden bahsedelim :) :

1 - ''Eğer Akka'da durdurulmasaydım tüm Orta Doğu'yu ele geçirebilirdim.''
2 - ''Türkler öldürülebilir lakin mağlup edilemezler.''
3 - ''Bana Türklerden kurulu bir ordu verin dünayayı rehin alayım.''

HİTLER

2. Dünya Savaşında neredeyse galip olacakken kışa yenildi ve kaybetti :) Eğer kış olmasaydı, yazın saldırsaydı kazanırdı diyorlar. Ama ben buna katılmıyorum. Ordu zaten yorgundu ve yapabilecekleri kısıtlıydı. Erzak ne kadar dayanılır bilinmez

ENVER PAŞA

1. Dünya Savaşındaki cephelerden biri olan ve Osmanlı için kilit savaşlardan biri olan bu durum binlerce askerin donarak şehit oluşuyla ve Enver Paşa'nın vatan haini olarak anılmasıyla sonuçlandı. Şuan Enver Paşa'nın vatan haini değil başarısız bir komutan olduğunu söyleyen bir kesim var.

Ne düşünüyorsunuz ?
1556032593556.png

1556032620152.png
1556032646896.png

Kergitli.AtlıOkçusu

Yaya
60
28 Ocak 2019
Sargoth Hanı
Eline sağlık, ve katılıyorum kış olmasaydı da yenilirdi Hitler, sovyetleri ele geçirseydi yine yenilirdi bence Japonyaya 2 atom bombası yerine 1ini nazilere atsaydılar savaş daha çabuk biterdi
Yanlış anladın sanırım, ben ''
Eğer kış olmasaydı, yazın saldırsaydı kazanırdı diyorlar. Ama ben buna katılmıyorum. Ordu zaten yorgundu ve yapabilecekleri kısıtlıydı. Erzak ne kadar dayanılır bilinmez'' dedim bence de yenilirdi :)